Aż pięcioro beneficjentów programu Team 100 wywalczyło medale podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym rozegranych w Berlinie.

Dwa razy na podium stanęła Justyna Kaczkowska. 20-letnia zawodniczka UKKS Imielin Team w wyścigu indywidualnym wywalczyła srebrny medal, przegrywając tylko z Brytyjką Katie Archibald.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik i Nikol Płosaj. Polki przegrały wyścig z Włoszkami, ale dobry wynik zapewnił im walkę o brązowy medal. W tym pojedynku – z Francuzkami – pojechały jeszcze lepiej, ustanawiając rekord Polski wynikiem 4:24.705. Z brązowej drużyny Kaczkowska, Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) są uczestniczkami ministerialnego programu Team 100.

U panów medal wywalczył kolejny beneficjent projektu Daniel Staniszewski. W madisonie, konkurencji, która został włączona do programu najbliższych igrzysk olimpijskich w Tokio, zawodnik grupy Verva ActiveJet Team jechał razem z Wojciechem Pszczolarskim. Polski duet wywalczył brązowy medal.

W Berlinie dobrze zaprezentowali się również inni przedstawiciele Team 100. Blisko podium był Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto). W torowym wieloboju czyli omnium przed ostatnią konkurencją – wyścigu punktowym – zajmował drugie miejsce. Ostatecznie jednak był czwarty, do trzeciej pozycji zabrakło mu 30 punktów.

W męskiej drużynie, która zajęła 6. miejsce w wyścigu na dochodzenie bijąc przy tym rekord Polski, jechali Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels Team) i Szymon Sajnok. 9. miejsce zajęła drużyna sprinterów, w której wystartował Mateusz Rudyk. W indywidualnym wyścigu w sprincie Mateusz Rudyk był szósty.

Medale i miejsca punktowane zawodników Team 100 na torowych ME w Berlinie (19.10 – 22.10 2017).

Srebrny medal

Justyna Kaczkowska – wyścig indywidualny na dochodzenie

Brązowy medal

Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Nikol Płosaj – wyścig drużynowy na dochodzenie