18-letnia panczenistka zajęła drugie miejsce w biegu masowym rozegranym podczas mistrzostw świata juniorów w Salt Lake City.

Pochodząca z Tomaszowa Maz. zawodniczka dała się wyprzedzić jedynie Kanadyjce Beatrice Lamarce. Bieg masowy to konkurencja olimpijska, wprowadzona do programu igrzysk przed ZIO w Pjongczangu.

Bosiek dobrze wypadła również w innych konkurencjach olimpijskich. Na swoim koronnym dystansie 3 000 m była czwarta, a na 1500 m – piąta. Ponadto wraz z Karoliną Gąsecką i Natalią Jabrzyk wywalczyła brązowy medal w sprincie drużynowym, który nie zalicza się do konkurencji olimpijskich.

Łyżwiarka z Tomaszowa była najmłodszą uczestniczką w polskiej reprezentacji igrzysk w Pjongczangu. W Korei zajęła siódme miejsce w drużynie, a w biegu na 3 000 m była 16. Nominację do programu Team 100 otrzymała w styczniu 2018 roku.