Zima to także czas badań obiektowych! Zespół Badań Sprzętu i Infrastruktury zrealizował w ostatnich dniach badania obiektowe na hali LA należącej do Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, a także boiska ze sztuczną murawą należącego do klubu Radomiak Radom grającego w Ekstraklasie.

 

Cieszą kolejno powstające kryte obiekty lekkoatletyczne oraz rewitalizacja istniejących. To dowód o troskę użytkowników i odpowiedź na bardzo duże zapotrzebowanie na hale LA. Białostocka przyszkolna hala została poddana tzw retopingowi oraz częściowej wymianie nawierzchni. Uczniowie mają do dyspozycji odświeżoną 4-torową bieżnię prostą, rozbieg do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Potwierdziliśmy badaniami poprawność wykonania obiektu.

 

Zawodnicy Radomskiego Klubu Sportowego uzyskali możliwość odbywania treningów na sezonowo zadaszonym, pełnowymiarowym boisku ze sztuczną murawą. Do jej wypełnienia użyto granulatu z korka naturalnego zamiast materiału gumowego. Rozwiązanie takie jak najbardziej uzasadnione ponieważ ogranicza stosowanie mikroplastiku. Gra pod tzw. balonem jest zdecydowanie przyjemniejsza, gdy stosuje się naturalne wypełnienie trawy. Eliminuje wystepowanie nieprzyjemnego zapachu, co w warunkach indoor ma bardzo duży wpływ na komfort sportowców. Dodatkowo wypełnienie takie zmniejsza ryzyko obecności wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) w otoczeniu. Zespół potwierdził spełnienie wszystkich istotnych parametrów boiska wyszczególnionych w normie PN-EN 15330-1.

Zawodnikom klubu Radomiak Radom oraz uczniom Zespołu Szkół Rolniczych życzymy wielu sukcesów sportowych.

 

Zachęcamy do kontaktu w sprawie badań obiektów sportowych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.