Wystawa czasowa „Kazimierz Górski – Trener Legenda”. Instytut Sportu – PIB. 25.10.2023 - 18.11.2023

Już sam tytuł wystawy nie pozostawia niedomówień co do wielkości postaci w historii polskiego sportu. Na 20 planszach, upamiętniony jest dorobek piłkarskiego trenera wszechczasów, którego dokonania nie mają sobie równych. Kazimierz Górski, poprzez swój wyjątkowy warsztat i charyzmę, doprowadził futbolową reprezentację Polski do złotego i srebrnego medalu igrzysk olimpijskich oraz wywalczenia trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w 1974 roku. Oprócz sukcesów reprezentacyjnych, zdobywał mistrzostwa i puchary z prowadzonymi przez siebie klubami greckimi.

Wystawa, prezentowana w Instytucie Sportu – PIB, została przygotowana przez Muzeum Sportu i Turystyki i jest efektem współpracy z Fundacją Kazimierza Górskiego. Jej otwarcia dokonał Dyrektor Instytutu Sportu – PIB, dr Rafał Kubacki. Niezwykle miło było nam gościć Dariusza Górskiego, syna legendarnego Trenera oraz Dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Sławomira Majchera, którzy swoją obecnością podkreślili rangę wydarzenia.

Wystawa była wielokrotnie prezentowana w wielu miejscach w Polsce i za granicą.

To dla nas przyjemność i zaszczyt być gospodarzem ekspozycji, opowiadającej o tak ważnej postaci dla historii polskiego sportu. Zapraszamy odwiedzających nas trenerów, sportowców, uczestników szkoleń do jej obejrzenia!