Kontakt

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Koordynator Akademii Trenerskiej – mgr Kamil Kamiński (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Zespół:

Artur Albinowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

mgr Bogumiła Dziedzic (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

dr Piotr Marek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Obszar działalności

 

Akademia Trenerska

Akademia Trenerska jest projektem finansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. AT cechuje charakter niekomercyjny, a główną motywacją do działania jest podnoszenie poziomu wiedzy, nabywanie nowych umiejętności i kształtowanie pożądanych w sektorze sportu postaw społecznych wśród trenerów i instruktorów. W odpowiedzi na potrzeby szkoleniowe sektora sportu stworzyliśmy wiele programów edukacyjnych, w których uczestniczy wielu trenerów i instruktorów. Programy szkoleniowe są tworzone we współpracy z ekspertami oraz przedstawicielami polskich związków sportowych. Szkolenia są dedykowane dyscyplinom olimpijskim i paraolimpijskim.

 

Skills4Coach

Projekt realizowany w ramach grantu Erasmus+ Sport, którego głównymi celami są rozwój kompetencji trenerskich, opracowanie innowacyjnych materiałów szkoleniowych oraz stworzenie specjalnej platformy skupiającej trenerów. Wypracowane narzędzia pozwolą trenerom sprawnie korzystać z najnowszych technologii, rozwinąć umiejętności w zakresie planowania i zarządzania oraz przystosują ich do pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Partnerami projektu są FURIM Institute (Norwegia), UCAM (Hiszpania), UNEFS (Rumunia) oraz ICCE (Wielka Brytania/Malta)

 

Podmiot Zewnętrznego Zapewniania Jakości

Głównym celem projektu jest zapewnienie jakości procesom walidacyjnym. Dzięki temu możliwe będzie uporządkowanie kwalifikacji trenerskich (dyplomów i certyfikatów) funkcjonujących w Polsce w obszarach sportu dla wszystkich i sportu wyczynowego. Sektorowa rama kwalifikacji w sporcie pokaże, jakiego rodzaju kompetencje są niezbędne do uzyskania kwalifikacji trenerskich, przypisanych do poszczególnych poziomów.  Pozwoli to m.in. na porównywanie między sobą kwalifikacji trenerskich w skali krajowej oraz międzynarodowej.

 

Dążymy do tego, aby system kwalifikacji funkcjonujących w sporcie był czytelny zarówno dla osób prowadzących zajęcia sportowe (trenerów i instruktorów), jak i dla pracodawców. Jako przedstawiciele sektora chcemy uporządkować nadawanie tytułów zawodowych w sporcie.