1 i 2 maja w strefie Silver stadionu Legii odbył się międzynarodowy kongres SCIENCE4FOOTBALL, wyjątkowa okazja do poznania najnowszych trendów w dziedzinie motoryki, prewencji i regeneracji, dietetyki i psychologii. Organizatorem wydarzenia, które przyciągnęło ekspertów z całego świata, była Fundacja Legia Soccer Schools.

Kongres uroczyście zainaugurowali wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller, prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki oraz pełnomocnik zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski.

Duże zainteresowanie na zakończenie pierwszego dnia wzbudził okrągły stół "Nowe Horyzonty", moderowany przez znanego dziennikarza sportowego Przemysława Iwańczyka. Za stołem miejsca zajęli dyrektor techniczny Legii Ivan Kepciji, prezes Animucki, prof. Wolfgang Schollhorn i wicedyrektor Instytutu Sportu dr Piotr Żmijewski. Paneliści dyskutowali o wpływie technologii i danych na kształt współczesnego futbolu. - Technologia przenika sport. My jako klub potrzebujemy coraz więcej informacji z wielu obszarów, które pomogą nam dostać się do grona 40 najlepszych drużyn w Europie - mówił Kepcija. Prezes Animucki zwrócił uwagę, że Ekstraklasa jako organizator rozgrywek w coraz większym stopniu udostępnia parametry statystyczne kibicom i przybliża obserwatorom mecz na poziomie analitycznym. Prof. Schollhorn i Piotr Źmijewski zaprezentowali, co ich zdaniem w największym stopniu składa się na sukces. - Przez poznanie cech biologicznych i badania genetyczne możemy dokładnie wiedzieć, czego potrzebuje w procesie treningowym dany zawodnik - mówił polski naukowiec.

 

Science4Football

 

Źródło: http://legia.com/aktualnosci/nauka-technologia-i-pilka-nozna-na-kongresie-science4football-58582