O przyszłości zawodu trenera podczas pierwszego międzynarodowego wydarzenia projektu CoachForce21 w Atenach

 

W dniu 14 lutego 2020 r. w Atenach odbędzie się pierwsze międzynarodowe wydarzenie Projektu CoachForce21, którego tematem będzie „Przyszłość zawodu trenera – trenerzy w 21 wieku”.

CoachForce21 to projekt współfinansowany z grantu Erasmus + Sport, zrzeszający 9 organizacji UE, w tym IS-PIB. W ramach projektu prowadzone są badania i wypracowywane narzędzia w celu promowania, wzmacniania reprezentacji, wpływu i roli trenerów w społeczeństwie i w środowisku sportowym.

Głównymi organizatorami wydarzenia w Atenach są: Uniwersytet Leeds Beckett (Wielka Brytania), ICCE i Helleńskie Stowarzyszenie Trenerów POPA (Grecja). Udział wezmą też pozostali partnerzy CoachForce21: Czeski Komitet Olimpijski, Węgierski Związek Trenerów, Trainerakademie w Kolonii (Niemcy), Portugalska Konfederacja Trenerów Sportowych, Fińskie Stowarzyszenie Trenerów Zawodowych oraz Instytut Sportu-PIB.

 Do udziału w tym ważnym wydarzeniu są zaproszeni również przedstawiciele innych organizacji, w tym: Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Komisji Europejskiej, WADA, ASOIF (Stowarzyszenie Międzynarodowych Federacji Olimpiad Letnich), krajowych i międzynarodowych federacji sportowych, instytucji szkolnictwa wyższego, Europejskich stowarzyszeń trenerów, krajowych stowarzyszeń trenerów, rządowych organizacji sportowych oraz przedstawicieli innych powiązanych projektów w ramach Erasmus +.

Uznani prelegenci zabiorą głos w sprawach związanych z zawodem trenera. Zaprezentowane zostaną również ostatnie wyniki badań projektu CF21: dotyczących statusu zawodu trenera w aspekcie demograficznym, strukturalnym i organizacyjnym oraz dotyczących funkcjonowania stowarzyszeń trenerskich, ich roli i wpływu w środowisku sportowym.

 W celu zapytania o możliwość udziału w wydarzeniu i zarejestrowania się należy skontaktować się z Karen Livingstone (pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) Więcej o wydarzeniu (program) i samym projekcie można znaleźć na stronie www.coachforce.eu