W dniach 3-5 czerwca 2023 teren Politechniki Warszawskiej zamienił się w strefę wystwienniczo - ekspozycyjną najnowocześniejszych osiągnięć w ramach Kongresu Nauka dla społeczeństwa.
 
To 3-dniowe spotkanie współorganizowane przez Radę Główną Instytutów Badawczych oraz Politechnikę Warszawską przy wsparciu Sieci Badawczej Łukasiewicz, Instytutu Fizjologi i Patologi Słuchu, Instytutu Badań Edukacyjnych z udziałem grona naukowców z instytutów naukowych oraz ośrodków uniwersyteckich.
Celem Kongresu było przedstawienie osiągnięć polskich jednostek naukowych i ośrodków edukacyjnych mających realny wpływ na jakość życia społeczeństwa.  Nie mogło nas zabraknąć na tak ważnym wydarzeniu! 
Kluczem i podstawową ideą spotkania była wymiana wiedzy i doświadczeń różnych jednostek naukowych i badawczych. W ramach spotkania poza wykładami i prezentacjami odbyły się wystawy naukowe współczesnych osiągnięć, gdzie można było na własne oczy zobaczyć i doświadczyć zmian jakie wprowadza w nasze życie nauka. Nie zabrakło też naszego stoiska - w miasteczku zdrowia badaliśmy uczestnikom skład ciała. Ta istotna wiedza może być początkiem zmian do lepszego i zdrowszego życia.
 
Wydarzenie zakończyło się uroczystą galą, podczas której Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek wręczył przedstawicielowi Instytutu Sportu, posiadającemu kategorię A,  okolicznościowe wyróżnienie.
 
Więcej o całym wydarzenu znajdziecie tutaj -> www.nauka-dla-spoleczenstwa.pl
 
11.jpg
 
Foto: Monika Miąskiewicz
.